تفاوت ادوپرفیوم و ادوتویلت

تفاوت ادوپرفیوم و ادوتویلت

تفاوت ادوپرفیوم و ادوتویلت در بین عطر ها و ادکلن ها چیست؟ به صورت معمول هر کمپانی یا مجموعه ای که عطر یا ادکلن تولید و روانه بازار میکنند در چند مدل برای ان خانواده محصول را روانه بازار میکنند.


همچنین میتوانید بخوانید👇

دسته بندی انواع عطر


هر نوع از این محصول مورد نظر عمدتا کاربرد متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند ، اغلب افرادی که کمتر اهل عطر و ادکلن هستند.

تفاوت ادوپرفیوم و ادوتویلت

زیاد به این مورد توجه نمیکنند و تمام توجه خود را به برند یک عطر قرار میدهند و موارد دیگر یا اپشن های عطر را نیز مورد بررسی قرار نمیدهند. ولی در مقابل افرادی که عمدتا ریز بین هم هستند و به جزئیات توجه خاصی میکنند و همچنین اهل عطر و ادکلن هم هستند مو به مو به اپشن های یک محصول توجه میکنند و مورد بررسی قرار میدهند.

تفاوت ادوتویلت و ادوپرفیوم

تفاوت ادوتویلت و ادوپرفیوم از اپشن هایی که عمدتا برای انتخاب یک محصول مورد بررسی قرار میگیرد میتوان به حجم، نوع، سازنده (فرد)، سازنده (کشور) سال ساخت، تاریخچه محصول و غیره اشاره کرد. به طور مثال محصولات خانواده شیخ که اغلب از کشورهای حوزه خلیج فارس هستند طبع و نت های متفاوتی دارند. و سلیقه های خاصی به سمت این عطر ها می روند و یا محصولات خانواده شنل که سمت کانادا و اروپا هستند بسته به طبع و خلق و خوی خاصی طراحی شده اند.

همچنین میتوانید بخوانید => غلظت در عطر ها به چه معنا است؟

حال اطلاعات مختصری از جزئیات این موارد در اختیار شما قرار خواهیم داد

عطر های نوع پرفیوم Perfume

عمدتا از بیست الی چهل درصد اسانس روغنی و خالص تشکیل شده اند و به نسبت این غلیظی معمولا از ماندگاری بالاتری برخوردار هستند اغلب شش تا هشت ساعت میتوان رایحه این عطر ها را شناسایی کرد این نوع عطر به خاطر غلظت بالایی که دارد معمولا با احتیاط بر روی البسه اسپری می شود.

عطر های نوع ادوپرفیوم Eau de Parfum

یا بصورت اختصاری EDP هم از انها یاد می شود، عمدتا از پانزده الی بیست درصد اسانس روغنی و خالص تشکیل شده اند طبیعتا ماندگاری مختصر کمتری از نوع های پرفیوم دارند با ماندگاری اغلب چهار تا پنج ساعته، معمولا طرفداران این نوع عطر بیشتر از بقیه عطر های نامبرده خواهند بود به خاطر غلظت نسبت مناسبی که دارند ماندگاری مناسب و همچنین ملایمت و سبک مناسبی که دارند، به همین خاطر این نوع از یک محصول بیشتر در بازار دیده می شود.

عطر های نوع ادوتویلت Eau De Toilette

یا بصورت اختصاری EDT هم از انها یاد می شود، در تولید این نوع عطر ها از پنج الی پانزده درصد غلظت و اسانس خالص استفاده می شود شرایط ماندگاری چهار تا پنج ساعته را می توان از این نوع عطر ها انتظار داشت، این نوع محصولات عمدتا بر روی ترکیبات نت های ابتدایی خود تمرکز کرده اند و اغلب به صرفه تر از دو نوع نامبرده هستند.

عطر های نوع ادوکلن Eau de Cologne

تفاوت ادوپرفیوم و ادوتویلت یا بصورت اختصاری EDC هم از انها یاد می شود، در این نوع عطر ها دو تا هفت درصد اسانس و غلظت خالص استفاده شده است. و نکته ای که ادکلن را از بقیه نوع ها متمایز می کند درصد بالای استفاده از الکل در این نوع عطر ها می باشد طبیعتا هزینه به صرفه تری هم برای خرید دارند نسبت به بقیه نوع ها که از خلوص بیشتری برخوردار هستند. پس نتیجه میگیریم که “بیشتر عطرهای مردانه از نوع ادوکلن هستند”

عطرهای نوع ادوفرش Eau Fraiche

با این تفاوت که در ساخت این نوع عطر و ادکلن ها از اسانس خالص یک تا سه درصد استفاده شده است نوع اوفرش یا ائوفرش از بیشترین لحاظ شبیه ادوکلن ها هستند. و طبیعتا ماندگاری به نسبت کمتری نسبت به بقیه نوع ها دارند که اغلب تا دو ساعت می باشد، وجه تمایز نوع ادوفرش با ادوکلن:  “این است که ترکیبات این نوع صرفا الکل و اسانس نیست”

میست یا افترشیو

تفاوت ادوپرفیوم و ادوتویلت

مواردی نظیر ماندگاری و رایحه و نت های متقاوتی بهره میبرند. در کل این مورد به کاربران عزیر فروشگاه اینترنتی برنا توصیه می شود که موقع انتخاب یک محصول اول به طبع و سلیقه خود پی ببرید و سپس بر اساس این موارد عطر مورد نظر خود را انتخاب نمایید، به طور مثال عطر ها و ادکلن ها در طبع های تند، شیرین، گرم، تلخ نیز هستند. که با ترکیب شدن با هم طبع های گسترده ای را در کنار نوع عطر ها در اختیار کاربران قرار می دهند، بگذارید مثالی در این زمینه بزنم برای فردی که از پوست حساسی برخوردار است انتخاب یک عطر از نوع پرفیوم با طبع گرم انتخاب مناسبی نیست مخصوصا اگر این عطر را بخواهید در فصول گرم سال مانند تابستان استفاده کنید که قطعا دچار مشکل خواهید شد.

سخن پایانی

تفاوت ادوتویلت و ادوپرفیوم

یا فردی که دارای طبع گرم است اغلب عطر و ادکلن باید انتخاب نماید که خنک باشند. و نسبتا از نوع ادوفرش ادکلن که اب و الکل موجود در عطر و طبع خنک ان به فرد احساس مناسبی بدهد برای انتخاب عطر باید در فروشگاه اینترنتی برنا و در رسانه های همبودین همیشه تلاش داشته که آگاهی و دانش شناختن عطر را به کاربران خود هدیه بدهیم. برای انتخاب عطر مناسب و یا حتی تشخیص بین عطر اورجینال و فیک، شما میتوانید خوشبوی های عطر برنا از عطر مردانه ، عطر زنانه و عطر مشترک زنانه و مردانه در سطوح مختلف کیفیت و کمیت مشاهده کنید، بررسی کنید و آنلاین بخرید

فروشگاه اینترنتی برنا با ارائه انواع عطر تلاش دارد

تا با ارایه محبوب ترین و پرفروش ترین عطر مردانه، عطر زنانه بتواند

خاطر خوبی برای مشتریان در نظر بگیرد تا با خیالی راحت بتوانند از این فروشگاه خرید نمایند.

برخی مقالات که به شما کمک میکند تا اطلاعات خوبی داشته باشید

معروفترین عطرهای برند دانهیل

بهترین عطرهای برند گوچی

جذاب ترین عطرهای تابستانی مردانه

بهترین ادکلن های زنانه ۲۰۲۳

انواع عطرهای برند پنهالیگونز

بهترین عطرهای تیری موگلر

عطرهای مردانه ارزان قیمت

کپی مطالب از بلاگ عطر برنا با ذکر منبع بلا مانع است.

سپاس عطر برنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی‌ها